O knihovně

„Ideální“ knihovna se stará o lidi. Je provázaná s životem v dané obci tak, že se pro něj stává nepostradatelnou. „Ideální“ knihovna je taková knihovna, které si lidé ani pořádně nevšimnou, protože je pořád na svém místě a vždycky má to, co potřebují.

(Z knihy „Dewey - Kocour z knihovny, který okouzlil celý svět“ od Vicki Myron)

Obecní knihovna v Úhonicích v dnešní podobě funguje již 10 let. V současnosti je v jejím fondu více než 5000 titulů, všech zaměření a žánrů, např.:

- česká i zahraniční beletrie
    - klasická díla světové literatury

- literatura pro děti a mládež
    - naučná literatura
    - poezie
    - červená knihovna
    - detektivky i thrillery
    - fantasy, sci-fi a horory

- "povinná" četba pro žáky a studenty ZŠ a SŠ

Naše knihovna má díky spolupráci se Středočeskou vědeckou knihovnou v Kladně, možnost půlroční výpůjčky vybraných titulů do nabídky obecní knihovny. K dispozici je přístup k Internetu a možnost tisku na laserové tiskárně. Knihovna také nabízí zapůjčení dvou elektronikých čteček knih PocketBook.

Knihovna je pro Vás otevřena každou neděli od 17:00 do 19:00. Každý je srdečně zván.